technika diamentowa Wrocławtechnika diamentowa Wrocław

Wiercenie w betonie i żelbecie

Wiercenie w betonie i żelbecie przy użyciu wiertnic diamentowych z zastosowaniem wierteł koronowych jest jedną z naszych specjalizacji. Wiercenie przy użyciu techniki diamentowej stosujemy, gdy chcemy uzyskać precyzyjne okrągłe otwory. Wiercenie rdzeniowe zapewnia uzyskanie przewiertów o równych krawędziach i gładkich powierzchniach wywierconego otworu. Zastosowanie diamentowych segmentów umożliwia wiercenie zarówno w betonie i żelbecie jak i w cegle silce czy też asfalcie.

Do wiercenia w betonie i żelbecie wykorzystujemy wiertła koronowe o szerokim wachlarzu średnic. Możliwe jest wykonanie przewiertów o średnicy od 16 mm do 1200 mm. Oferujemy także niestandardowe średnice wiercenia. Jesteśmy w stanie wykonać przewierty o dużej głębokości, dochodzącej do paru metrów, dzięki wykorzystaniu profesjonalnych przedłużek. Dzięki zastosowaniu wiertnic diamentowych jesteśmy w stanie wykonywać przewierty w pionie, poziomie oraz pod żądanym kątem.

Wiercenie w betonie i żelbecie jest metodą bezudarową, w związku z czym nie zachodzi obawa, że podczas wykonywania prac dojdzie do uszkodzenia konstrukcji. Wykorzystanie wody do chłodzenia wiertła powoduje, że wiercenie rdzeniowe jest metodą bezpyłową. Powstały szlam zbieramy przystosowanym do tego celu odkurzaczem przemysłowym o wysokiej sile ssącej.

Ponadto wiertnice diamentowe są urządzeniami elektrycznymi, przez co pozwalają na pracę w pomieszczeniach, w których niemożliwe jest wyłączenie czujek p/poż. Przy metodzie tej zauważalny jest również niski poziom hałasu.

Wiercenie w betonie i żelbecie znajduje zastosowanie w przypadku wykonania przejść w stropach, ścianach czy też fundamentach. Powstałe w ten sposób otwory wykorzystane mogą zostać w celu poprowadzenia instalacji gazowej, wod-kan, czy też elektrycznej, bądź w celu wykonania kanałów wentylacyjnych.

Przewierty Wrocław

Wiercenie przy pomocy wiertnicy diamentowej umożliwia również wykonanie otworów do montażu przepustów, kotew czy też barierek lub słupków.

Wykorzystanie wierteł koronowych do wiercenia w betonie umożliwia również pobranie próbek tego materiału do analizy.

Przewierty Wrocław

Przewierty w betonie Wrocław – podsumowanie najważniejszych zastosowań techniki diamentowej

Jeśli chodzi o obróbkę betonu, niewiele jest technik tak uniwersalnych i jednocześnie efektywnych jak wykonywane za pośrednictwem metody diamentowej przewierty Wrocław i miejscowości z nim sąsiadujące są świetnym przykładem tego, do jak rozmaitych zadań wykorzystuje się to rozwiązanie. Jednym z najczęstszych jest tworzenie dróg w obrębie ścian i stropów, którymi poprowadzone zostaną rozmaite przewody montowane na potrzeby instalacji gazowych, grzewczych, elektrycznych, kanalizacyjnych czy też wentylacyjnych. Innym przeznaczeniem tej techniki może być także szybki i skuteczny montaż przepustów, zbrojeń oraz kotew – zarówno tych przelotowych, jak i wklejanych. Spośród jeszcze innych zastosowań wymienić można ponadto:

  • wykonywanie odwiertów w posadzkach przemysłowych,
  • tworzenie otworów w obrębie fundamentów i ścian nośnych, w celu wzmocnienia konstrukcji budynku,
  • zbieranie próbek rdzeniowych, a także wiercenie umożliwiające wyznaczenie grubości określonego obiektu,
  • wiercenie w rozmaitego rodzaju materiałach podczas wznoszenia mostów, budynków mieszkalnych i konstrukcji przemysłowych.

Profesjonalne wiercenie otworów w betonie Wrocław – atuty GEO-SYNT

W kwestii takiej jak wiercenie w betonie Wrocław jest miastem, w ramach którego nasz zespół miał okazję podejmować się bardzo rozmaitych zadań. Bogato wyposażone zaplecze sprzętowe, obszerna wiedza branżowa i wieloletnie doświadczenie umożliwiają nam podjęcie się wyzwań o dowolnym stopniu skomplikowania. Wykonujemy nie tylko przewierty w betonie i żelbecie, ale również w materiałach takich jak beton zbrojny, mocno zbrojny, granit, asfalt czy też cegła. Powstające otwory są zawsze niezwykle precyzyjne i w pełni zgodne z ustalonymi wraz z klientem parametrami. Jednocześnie zapewniamy Państwu przy tym bardzo szeroki zakres dostępnych średnic wierteł oraz brak ograniczeń w kwestii docelowej głębokości wiercenia.

W przypadku techniki diamentowej, z której korzystamy na potrzeby wiercenia otworów w betonie na terenie Wrocławia i okolic, spośród jej kluczowych zalet należy wymienić przede wszystkim:

  • istotnie zredukowany czas trwania robót w porównaniu do tradycyjnych technik obróbki betonu i żelbetu,
  • zmniejszony poziom wstrząsów, uzyskiwany dzięki braku udaru oraz specjalnym stabilizatorom przytwierdzającym urządzenia do ścian i stropów,
  • relatywnie niską ilość hałasu generowanego podczas pracy,
  • możliwość wydajnej i w pełni bezpiecznej pracy, nawet w obrębie obszaru roboczego o mocno ograniczonym dostępie,
  • wyeliminowanie pylenia w trakcie trwania robót (dzięki wierceniu na mokro),
  • uzyskiwanie otworów o precyzyjnych wymiarach oraz równej i gładkiej powierzchni.
Przewierty Wrocław

Jeśli zatem poszukiwaną przez Państwa usługą jest wiercenie w betonie Wrocław i jego najbliższe okolice to obszar, w ramach którego nie odnajdą Państwo firmy lepiej wyspecjalizowanej w tym zakresie. W przypadku zainteresowania współpracą serdecznie zapraszamy do kontaktu ze specjalistami GEO-SYNT. Oferujemy profesjonalne przewierty we Wrocławiu.