technika diamentowa Wrocławtechnika diamentowa Wrocław

O nas

GEO-SYNT działa na rynku w branży budowlanej od 2006 r.

Na początku zajmowaliśmy się doradztwem oraz dystrybucją geosyntetyków na terenie kraju. Geosyntetyki to w inżynierii budowlanej szereg produktów z tworzyw sztucznych, które są wbudowywane w podłoże gruntowe w celu rozwiązywania rozmaitych problemów geotechnicznych. Geosyntetyki charakteryzują się wysoką odpornością na niesprzyjające czynniki fizyczne oraz chemiczne panujące w gruncie. Przykładowo mogą być one stosowane w podbudowach dróg, parkingów itp., jako bariery w podłożu obszarów składowania odpadów lub zbiorników wodnych, kanałów oraz w zaporach wodnych. Termin odnosi się do poniższych głównych kategorii: geowłókniny, geotkaniny, geosiatki, geomembrany, maty bentonitowe i geokompozyty.

Stopniowo poszerzając ofertę GEO-SYNT zajął się również wykonywaniem konstrukcji z koszy gabionowych (np. mury oporowe). Następnie wykonywaniem powłok szczelnych (zgrzewanie folii budowlanej, np. w celu uszczelnienia niecek składowisk odpadów, czy stacji paliw).

W odpowiedzi na potrzeby rynku od 2008r. poszerzyliśmy zakres działalności i zajęliśmy się techniką diamentową. W jej zakres wchodzi między innymi cięcie betonu oraz wiercenie w żelbecie. Zastosowanie techniki diamentowej do wzmocnienia segmentów tnących umożliwia uzyskanie profesjonalnych narzędzi jakimi są wiertła koronowe i tarcze diamentowe oraz późniejsze wykorzystanie ich w procesie cięcia oraz wiercenia w betonie, wzmacnianym betonie jak również żelbecie.

Do wiercenia w betonie wykorzystujemy wiertła koronowe z segmentami diamentowymi.  Segmenty dostosowujemy do rodzaju betonu lub żelbetu wykorzystanego przy budowie danej konstrukcji. Pozwala nam to na profesjonalne wykonanie naszych usług.

Zastosowanie techniki diamentowej przy cięciu oraz wierceniu w żelbecie zapewnia dużą oszczędność czasu. Pozwala również na uzyskanie otworów o wymiarach dostosowanych dokładnie do potrzeb klienta. Przy użyciu techniki diamentowej jesteśmy w stanie wyciąć lub wywiercić otwory o gładkich krawędziach oraz powierzchniach, co jest dodatkową zaletą przy wykonywaniu otworów pod przejścia instalacyjne.

Kolejnym istotnym plusem wykorzystania techniki diamentowej w cięciu oraz wierceniu w betonie/żelbecie jest całkowita eliminacja udaru (wibracji), co wyklucza naruszenie struktury nośnej konstrukcji. Dodatkowymi zaletami wykorzystania techniki diamentowej w cięciu i wierceniu w betonie są niskie koszty oraz niższy poziom hałasu podczas wykonywanych prac w stosunku do zastosowania tradycyjnych metod obróbki betonu. Technika diamentowa znajduje również zastosowanie przy pracach demontażowych, rozbiórkowych czy też wyburzeniowych.

Wykorzystanie wody w procesie cięcia oraz wiercenia betonu eliminuje zapylenie oraz minimalizuje zabrudzenia powstałe w wyniku prowadzonych prac.

Wysoko wyspecjalizowana kadra oraz zaplecze maszynowe pozwala nam zajmować się pracami, które stanowią zbyt wielkie wyzwanie dla konkurencyjnych firm. Wieloletnie doświadczenie umożliwia nam wiercenie otworów o dużych głębokościach oraz np. czyszczenie urządzeń przemysłowych z narostów technologicznych.

Rzetelne wykonywanie Państwa zleceń oraz wykwalifikowana kadra pozwala nam świadczyć usługi o wysokiej jakości.