Cięcie piłami najazdowymi ma zastosowanie w przypadku cięcia powierzchni poziomych. Maszyny te nazywamy inaczej przecinarkami jezdnymi lub piłami drogowymi. Używane są one do cięcia powierzchni takich jak: posadzki, nawierzchnie dróg czy płyty lotnisk. Cięcie piłami najazdowymi umożliwia również demontaż stropów.
Przecinarka umieszczona jest na stabilnej ramie na czterech kołach zapewniającej dokładne prowadzenie oraz cięcie piłą. Na ramie umieszczony jest również zbiornik na wodę, która jest niezbędna w procesie cięcia przecinarkami jezdnymi. Podczas cięcia tarcza musi być chłodzona, gdyż z powodu wysokiej temperatury wytworzonej w czasie procesu cięcia segmenty tnące narażone by były na odłączenie się od tarczy a sama tarcza na odkształcenia.Przecinarka posiada wskaźnik głębokości cięcia, co umożliwia precyzyjne ustawienie zagłębienia tarczy a co za tym idzie wysoką dokładność prowadzonych prac. Zamocowana do ramy osłona tarczy tnącej zapewnia bezpieczeństwo operatorowi. Technika ta umożliwia pominięcie etapu kotwienia szyn koniecznych do mocowania pił ściennych, co skraca czas trwania prac.
Cięcie piłami najazdowymi świetnie sprawdza się również w przypadku, gdy konieczne jest wyrównanie istniejących krawędzi bądź wykonanie dylatacji w istniejących konstrukcjach.
Podczas cięcia betonu lub żelbetu tarcza diamentowa chłodzona jest wodą,co zostało wspomniane wyżej, jest to konieczne ze względów technologicznych. Woda używana jest zarówno do chłodzenia tarczy diamentowej jak i do wypłukiwania powstałego podczas cięcia betonu lub żelbetu pyłu. Powstały szlam zbieramy przystosowanym do tego celu odkurzaczem przemysłowym o wysokiej sile ssącej.
Do cięcia piłami najazdowymi używamy jedynie profesjonalnych maszyn produkowanych przez uznane firmy, co pozwala nam na szybkie, dokładne oraz bezpieczne wykonywanie zleconych prac.