technika diamentowa Wrocławtechnika diamentowa Wrocław

Cięcie betonu piłami ściennymi

Cięcie betonu piłami ściennymi umożliwia szybkie oraz dokładne wycinanie otworów wielkogabarytowych. Wycinanie otworów odbywa się przy pomocy pił tarczowych mocowanych do powierzchni cięcia przy pomocy szyn zębatych. Zębate szyny prowadzące mocowane są przy pomocy kotew do podłoża. Umieszczenie piły na prowadnicach umożliwia uzyskanie równych oraz gładkich krawędzi cięcia. Ze względu na możliwość zapewnienia naszym klientom szerokiej gamy usług firma nasza dysponuje dużym parkiem maszynowym. Pracujemy jedynie na maszynach renomowanych firm. Posiadamy zarówno piły ścienne napędzane silnikami elektrycznymi o wysokiej częstotliwości jak i piły ścienne napędzane przy pomocy agregatu hydraulicznego. Takie zróżnicowanie pozwala nam na wykonanie niemalże każdego rodzaju cięcie betonu piłami ściennymi.

W obu przypadkach, ze względu na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa operatorowi ,piły ścienne sterowane są zdalnie przy pomocy pilota. Zwiększone bezpieczeństwo zapewnia możliwość sterowania pracami spoza bezpośredniego sąsiedztwa pracującej maszyny.

Ze względu na posiadane piły ścienne jesteśmy w stanie wycinać otwory w betonie i żelbecie w halach, na terenie których zamontowane są czujniki przeciwpożarowe.

Naszymi piłami ściennymi możemy ciąć beton do głębokości cięcia 73 cm (elektryczna piła ścienna o wysokiej częstotliwości).

Jeżeli istnieje potrzeba wycięcia grubszego elementu oferujemy cięcie za pomocą  liny diamentowej. Technika cięcia liną diamentową praktycznie nie posiada ograniczeń grubości wycinanych elementów. Jest to technika droższa od powszechnie stosowanych i dlatego wykorzystywana jest tylko tam, gdzie piła ścienna nie jest w stanie wykonać zadania ze względu na swoje ograniczenia.

Podobnie jak w przypadku cięcia piłami ręcznymi, bądź przecinarkami jezdnymi użycie wody do chłodzenia tarczy jest konieczne również podczas cięcia betonu piłami ściennymi. Umożliwia to również wypłukiwanie pyłu z linii cięcia. Powstały szlam zbieramy przystosowanym do tego celu odkurzaczem przemysłowym o wysokiej sile ssącej.

Kolejną zaletą cięcia piłami ściennymi jest fakt, iż jest to metoda umożliwiająca wykonanie cięcia o dużej głębokości, bezudarowa (co zapobiega uszkodzeniom konstrukcji) oraz bezpyłowa.

Piły ścienne wykorzystujemy zazwyczaj do wycinania okien, drzwi, fundamentów , wykonywania cięć korekcyjnych bądź rozbiórkowych.